Om SFP Klima

SFP Klima AS er en av Jærens og Dalanes ledende ventilasjonsentreprenører. Vi leverer totaltekniske løsninger sammen med våre samarbeidspartnere.

Bedriften ble etablert i 2010 av Tommy Figved, Alf Stålesen og Gunnar Petterson, som har over 50 års kombinert erfaring innen ventilasjonsbransjen. De tre startet opp med et lite kontor i garasjen til Alf, men vokste raskt. I dag er vi tilsammen 12 ansatte og vi har to avdelinger, en på Nærbø og en i Egersund.

SFP Klima AS har god lokalkunnskap og mye erfaring. Vi tilbyr tjenester som ventilasjon, automatikk, kjøling, service og vedlikehold i næringsbygg, offshore og boliger.

Firmaet har som mål å være den foretrukne ventilasjonsentreprenøren i distriktet. Det er viktig for oss å levere riktig anlegg til riktig bruk. Vi prosjekterer, tegner, leverer, monterer og vedlikeholder og har derfor mulighet til å tilby skreddersydde løsninger etter kundens behov.

Våre ansatte

Tommy Figved

Daglig leder

Telefon: 40432601
E-post: tommy@sfp.no 

Alf Stålesen

Prosjektleder

Telefon: 40432602
E-post: alf@sfp.no 

Ove Tunheim

Prosjektleder

Telefon: 40432606
E-post: ove@sfp.no 

Gunnar Petterson

Serviceleder

Telefon: 40432603
E-post: gunnar@sfp.no 

Gaute Vigre

Servicetekniker

Telefon: 40432604
E-post: gaute@sfp.no 

Mikkel Ole Mathiesen

Kjøletekniker

Telefon: 40432609
E-mail: mikkel@sfp.no 

Renate Kvia

Teknisk Assistent

Telefon: 92253613
E-mail: renate@sfp.no 

Arild Seglem

BAS

Telefon: 40432608
E-mail: mikkel@sfp.no 

Mindaugas Lesinskas

BAS

Telefon: 40432605

Robertas Mikulicius

BAS

Telefon: 40432607

Ovidijus Suminas-Karpavicius

Montør

Sarah Elise Pedersen

Lærling