Om oss

SFP Klima AS er en av Jærens ledende ventilasjonsentreprenører som leverer totaltekniske løsninger sammen med våre samarbeidspartnere.
Bedriften ble etablert i 2010 av Tommy Figved, Alf Stålesen og Gunnar Petterson som har over 50 års kombinert erfaring innen ventilasjons bransjen. De tre startet opp med et lite kontor i garasjen til Alf, men vokste raskt. I dag er vi tilsammen ti ansatte og vi har to avdelinger, en på Nærbø og en i Egersund. SFP Klima AS har god lokalkunnskap og mye erfaring. Vi tilbyr tjenester som ventilasjon, automatikk, kjøling, energi, service og vedlikehold i store næringsbygg, offshore og boliger. Firmaet har som mål å være den foretrukne ventilasjonsentreprenøren i distriktet. Det er viktig for oss å levere riktig anlegg til riktig bruk. Vi prosjekterer, tegner, leverer, monterer og vedlikeholder og har derfor mulighet til å tilby skreddersydde løsninger etter kundens behov.

Våre ansatte

Tommy FigvedDaglig leder
Telefon: 40432601
E-post: tommy@sfp.no
Alf StålesenProsjektleder
Telefon: 40432602
E-post: alf@sfp.no
Gunnar PettersonServiceleder
Telefon: 40432603
E-post: gunnar@sfp.no
Gaute VigreServicetekniker
Telefon: 40432604
E-post: gaute@sfp.no
Ove TunheimProsjektleder
Telefon: 40432606
E-post: ove@sfp.no
Mindaugas LesinskasBAS
Telefon: 40432605
Robertas MikuliciusBAS
Telefon: 40432607
Mikkel Ole MathiesenKjøletekniker
Telefon: 40432609
E-mail: mikkel@sfp.no
Renate KviaTeknisk Assistent
Telefon: 92253613
E-mail: renate@sfp.no